Podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění v obytných i průmyslových prostorách je moderní bezpečný velkoplošný ekologický systém. Ve vytápěné místnosti nezabírá žádný prostor, odpadají topná tělesa, sklad paliva, kotelna i komín. To vše snižuje stavební náklady. Je ho možné použít pro novostavby i renovace starších budov. V místnostech s podlahovým vytápěním je rovnoměrné rozložení teplot a tak nedochází k víření prachu ani k vysoušení vzduchu. Proto je podlahové vytápění ideálním řešením pro alergiky.  
Podlahové vytápění topnými kabely nevyžaduje žádnou údržbu, obsluha je velmi jednoduchá a má prakticky neomezenou životnost. Je to komfortní a pohodlný způsob vytápění, příjemný pro uživatele vlažnou podlahovou plochou, obzvláště pro děti lezoucí po podlaze. V současnosti instalujeme pouze přímotopné systémy s příslušným tarifem, akumulační systém již patří minulosti.
Pořizovací náklady jsou nižší ve srovnání s teplovodním ústředním vytápěním s kotlem nebo tepelným čerpadlem. Obecně platí, že provozní náklady velkoplošného systému jsou o 15-20% nižší oproti vytápění lokálními zdroji tepla – radiátory, el. přímotopy,  teplovzdušnými ventilátory, akumulačními kamny apod. Při srovnání provozních nákladů dvou stejných objektů, z nichž jeden má plynové vytápění a spotřeba elektřiny je zde kryta „netopným“ tarifem a druhý objekt má elektrické vytápění s příslušným přímotopným tarifem, vychází „celoelektrický“ objekt o dalších 15-20% levněji.