Podlahové vytápění

Pokud hledáte moderní, bezpečný, cenově výhodný a ekologický způsob vytápění, který nabízí vysoký uživatelský komfort, dlouhou životnost a další výhody, pak rozhodně zaměřte svou pozornost na elektrické podlahové vytápění.

Elektrické podlahové vytápění v obytných i průmyslových prostorách je moderní bezpečný velkoplošný ekologický systém. Ve vytápěné místnosti nezabírá žádný prostor, odpadají topná tělesa, sklad paliva, kotelna i komín. To vše snižuje stavební náklady. Je ho možné použít pro novostavby i renovace starších budov. V místnostech s podlahovým vytápěním je rovnoměrné rozložení teplot a tak nedochází k víření prachu ani k vysoušení vzduchu. Proto je podlahové vytápění ideálním řešením pro alergiky.

Podlahové vytápění topnými kabely nevyžaduje žádnou údržbu, obsluha je velmi jednoduchá a má prakticky neomezenou životnost. Je to komfortní a pohodlný způsob vytápění, příjemný pro uživatele vlažnou podlahovou plochou, obzvláště pro děti lezoucí po podlaze. V současnosti instalujeme pouze přímotopné systémy s příslušným tarifem, akumulační systém již patří minulosti.

Pořizovací náklady jsou nižší ve srovnání s teplovodním ústředním vytápěním s kotlem nebo tepelným čerpadlem. Obecně platí, že provozní náklady velkoplošného systému jsou o 15 až 20 % nižší oproti vytápění lokálními zdroji tepla – radiátory, el. přímotopy, teplovzdušnými ventilátory, akumulačními kamny apod. Při srovnání provozních nákladů dvou stejných objektů, z nichž jeden má plynové vytápění a spotřeba elektřiny je zde kryta „netopným“ tarifem a druhý objekt má elektrické vytápění s příslušným přímotopným tarifem, vychází „celoelektrický“ objekt o dalších 15 až 20 % levněji.

Na našem webu v sekci Srovnání najdete podrobnější porovnání celkových nákladů na prvotní pořízení i následný provoz a údržbu jednotlivých technologií vytápění.

WC

Ukázka způsobu instalace elektrického podlahového vytápění pro WC. Na obrázku je stav finální instalace topného systému. Následovat bude pokládka podlahové krytiny.

V levé zadní části si všimněte instalace tepelného čidla, které umožní zabránit přehřátí povrchu podlahy na teplotu, která by už nemuselá být příjemná na dotek. 

Příjemný domov

Podlaha ohřívaná elektrickým podlahovým vytápěním je velice příjemná i pro domací zvířata.

Rozdělení plochy

Elektrické podlahové vytápění umožňuje vytvářet i v rámci jedné místnosti oddělené plochy se samostatnou regulací.

Členitý prostor

Sloupy nebo jinak členitý prostor nejsou pro elektrické podlahové vytápění překážkou.

Frézování

Při rekonstrukcích někdy není možné zvýšit podlahu o vytápěnou vrstvu. V takovém případě je nutné elektrické topné kabely instalovat do vyfrézovaných drážek.

Dřevostavby

V posledních letech zažívají dřevostavby boom. Elektrické podlahové vytápění je pro dřevostavby ideální volba. Máme velmi dobré zkušenosti s instalací elektrických topných kabelů právě do energeticky šetrných dřevostaveb. Pokud hledáte pro svou plánovanou dřevostavbu vhodné vytápění, určitě zvažte právě elekrické podlahové topení.

Záruka

Nabízíme plnou záruku na výrobní vady topných kabelů a vady montáže pro podlahové vytápění po dobu 30-ti let za předpokladu, že vada nebyla způsobena mechanickým poškozením, nebo přepětím v síti a byly dodrženy písemně předané stavebně montážní pokyny.

Záruka na ostatní aplikace topných kabelů je standardně dva až pět let, na regulaci dva roky.

Technickou podporu poskytujeme nejen v záručním, ale i pozáručním období.

Jak to funguje?

Pro plné docenění všech výhod použití elektrických topných kabelů je vhodné správně pochopit princip, jak elektrické topné kabely vlastně fungují. Podívejte se do naší sekce webu pod názvem Technologie a zjistěte více o samotné podstatě elektrických topných kabelů.

Vyberte si z naší nabídky

Vysoušení vlhkých zdí

Vysoušení vlhkých zdí

Potřebujete vyřešit plíseň a vlhké zdi? I za tímto účelem je možné použít elektrické topné kabely.

Okapy

Okapy

V porovnání s výší škod, které mohou zamrzlé okapy způsobit, se protizámrazová ochrana okapů opravu vyplatí.

Potrubí

Potrubí

Protizámrazové vyhřívání potrubí a různých technologických zařízení.

Speciální instalace

Speciální instalace

Dovedeme instalovat elektrické topné kabely na místa, která si možná nedovedete ani představit.

Pin It on Pinterest

Share This